Siedzisz na stercie resztek paneli i wiadrach gipsu po remoncie. Patrzysz na idealnie gładkie i pomalowane ściany. Zerkasz w stronę kuchni, którą już zaczyna wypełniać perfekcyjna zabudowa. Nawet sztukateria w przedpokoju znalazła się już na właściwym miejscu. Wyobraź sobie, jak wyremontowane wnętrze pięknie się zaprezentuje, gdy wszystkie niepotrzebne rzeczy znajdą się w kontenerze. Jednak zanim tak się stanie, trzeba posprzątać po remoncie. Właśnie! Kto się tym zajmie?

Sprzątanie po remoncie to nie lada wyzwanie

Gruz, końcówki płytek, listwy, listewki, zaschnięte zaprawy zaczynają kłębić się pomiędzy przedpokojem a sypialnią. Zostały ostatnie szlify do wykonania, a śmieci po remoncie, zamiast ubywać to przybywa. Sąsiadka z góry niby z uśmiechem na twarzy podziwia wykonany remont, a jednak bacznie obserwuje, gdzie lądują wszystkie odpady po remoncie. 

Co z tym wszystkim zrobić?

Najkorzystniejszym rozwiązaniem dla Ciebie byłoby wynająć kontener na odpady budowlane z MPGK w woj. Śląskim. Masz do wyboru trzy opcje:

  • Worek Big-bag o pojemności 1m3, 
  • kontener na odpady wielkogabarytowe o pojemności 5m3 i 7m3,
  • kontener gruzowy o pojemności 3,5m3 do 5 m3

W zależności od wybranego rozwiązania możesz umieścić tam meble, stolarkę drzwiową i okienną, folie, gruz, płyty gipsowe, ziemię, kamienie i inne odpady. Musisz jednak pamiętać, że w takich pojemnikach nie można umieszczać materiałów po remoncie, zawierających azbest, papy i produktów smołowych i styropianu.

Mycie, odkurzanie, polerowanie- generalne sprzątanie po remoncie

Zapewne zakryłeś każdą możliwą szczelinę podczas remontu, aby nie spadła nawet jedna kropla farby na nowe panele. Zakładam też, że fugowanie i silikonowanie w łazience odbyło się w sposób pedantycznie czysty. W takim razie zostaje tylko umycie okien i pozbycie się pyłu po szlifowaniu, który może osiadać parę tygodni. Do tego w sprzątaniu po remoncie dochodzi jeszcze: wytarcie wszystkich szafek w środku i na zewnątrz, wypolerowanie kafli w łazience, umycie ceramiki, mycie i zawieszenie lamp oraz poukładanie wszystkiego na swoje miejsce. 

Aby mieszkanie było perfekcyjnie posprzątane po remoncie, pozostaje Ci wyruszyć do supermarketu po środki czystości, kilka wkładów do mopa, paręnaście ściereczek i kilka papierowych ręczników. Nie zapomnij też o solidnej paczce rękawiczek jednorazowych, bo sam remont już nieźle dał w kość Twoim dłoniom, a niektóre środki czystości potrafią uczulić i mają w swoim składzie żrące substancje.

Czy jest inny sposób na sprzątanie po remoncie?

Tak! Jest wyjście z sytuacji, które przyniesie Ci ulgę, spokój, wolny czas i idealny porządek w wyremontowanym mieszkaniu. Firma sprzątająca, którą możesz wynająć do sprzątania po remoncie, to niesamowita pomoc w ogarnięciu całego bałaganu. Nie będę wspominać tu o walorach profesjonalnej firmy sprzątającej, bo zostały one opisane tu: https://czystyslask.pl/jak-szybko-i-dobrze-posprzatac-po-remoncie/. Chcę tylko Ci pokazać, że istnieje rozwiązanie, które niesamowicie pomoże Ci dopiąć remont na ostatni guzik. 

Dzięki wynajęciu firmy sprzątającej po remoncie nie musisz martwić się o organizację kontenera na śmieci, wywiezienie odpadów, czy wysprzątanie zakamarków. Z dniem, kiedy kończysz remont, wkracza firma sprzątająca, a Ty w tym czasie organizujesz sobie upragniony czas wolny. Po powrocie otwierasz drzwi i widzisz uporządkowaną przestrzeń do mieszkania i idealnie wysprzątane powierzchnie. Czyż właśnie nie tego Ci potrzeba?