Sprzątanie biura w czasie pandemii.

Sprzątanie biur Katowice

Firma sprzątająca Katowice

Czyste biuro w czasie COVID-19

Na każdym kroku słyszymy, że musimy wszystko dezynfekować, aby chronić się przed wirusem. A także często sprzątać powierzchnie zmywalne, najlepiej środkami bakteriobójczymi i wirusobójczymi. Chociaż możesz mieć różne zdanie na temat obecnej sytuacji, czy chcesz tego, czy nie, musisz zapewnić w swoim biurze pewne standardy. Po co?
A po to, żeby nikt Ci nie zarzucił braku profesjonalizmu, poprzez brak środków ostrożności. Po to, żeby Twoi pracownicy i klienci czuli się bezpiecznie. Po to też, byś chronił siebie i mógł spokojnie pracować.

Jakie więc standardy powinno spełniać Twoje biuro, aby było bezpieczne i czyste?

Przede wszystkim musi być regularnie sprzątane. Nic nie jest tak ważne, jak czystość i porządek w Twoim biurze. Możesz mieć najdroższe sprzęty, ale jeśli klient lub pracownik przychodzi do bałaganu, najchętniej odwróciłby się na pięcie i uciekł, jak najdalej od szefa bałaganiarza.
Kto ma utrzymać ten porządek w biurze, kiedy Ty nie masz czasu?

Najlepszym, najbardziej oszczędnym czasowo i optymalnym rozwiązaniem dla każdego biura jest, zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej. Dlaczego?
Może tym razem odeślemy Cię do innego naszego artykułu. Jesteśmy pewni, że rozwiejemy Twoje wątpliwości – Jak utrzymać biuro w czystości ?

Dezynfekcja biur Katowice

Drugim ważnym aspektem jest dezynfekcja biura.
Jak to powinno się odbywać?

Regularnie, dokładnie i profesjonalnymi środkami. Nie możesz dezynfekować swojego biura tym, czym dezynfekujesz dłonie. Wybij sobie też z głowy domowe sposoby, dezynfekcji octem.
Każdy środek dezynfekujący, czy jest przeznaczony do powierzchni, czy do podłóg, czy też do dłoni posiada inne stężenie alkoholu i ma w sobie inne dodatkowe środki czyszczące.

Co powinieneś dezynfekować?

Biurka, komputery, podłogi, toalety, blaty i wszystko to, co dotykają codziennie każde dłonie osób, przychodzących do biura. Zdajemy sobie sprawę z tego, że codzienna dezynfekcja to za dużo. Dlatego zawsze możesz poprosić o to firmę, która sprząta Twoje biuro. Na pewno oferuje usługę dezynfekcji, wraz ze sprzątaniem.
A Ty możesz zarządzić, aby każdy dbał o swoje miejsce pracy i dezynfekował je po zakończonej pracy. Pomocne mogą być również pojemniki do dezynfekcji dłoni rozmieszczone w głównych pomieszczeniach takich, jak:

Po trzecie musisz pozawieszać etykiety o zachowaniu odstępów, dezynfekcji dłoni, ilości osób mogących przebywać jednocześnie w pomieszczeniu i pamiętaj, jeśli nie robisz tego dla siebie- zrób to dla innych.

Nie możesz być od wszystkiego w tej firmie. Jeśli chcesz skupić się na pracy, musisz pewne obowiązki powierzyć profesjonalistom. Firma sprzątająca nie jest po to, żeby tylko prać dywany i myć okna. Świadczą oni przede wszystkim usługi sprzątania dla biur. Po to, żebyś Ty był firmą godną zaufania, firma sprzątająca zadba o Twoje biuro w czasie pandemii i ochroni Twoich pracowników oraz Ciebie. Jest to również rozwiązanie dla Ciebie, jeśli nie masz czasu zajmować się wytycznymi. Firma sprzątająca rozwiąże każdy z wymienionych standardów, a Ty możesz spokojnie pracować, z zachowaniem zaleceń w czasie pandemii.

Firma sprzątająca Katowice - Czysty Śląsk