Sprzątanie biur Katowice

Miejsca w biurze, o których WSZYSCY zapominają.

Wiele rąk do pracy sprawia, że ​​praca idzie lekko i przyjemnie. W mniejszych biurach często można znaleźć harmonogram sprzątania i listę kontrolną, na której zespoły dzielą obowiązki.

Zmywanie naczyń, bieganie mopem, odkurzanie biurek… Bądźmy jednak szczerzy: sprzątanie to nie jest zadanie dla Twojego zespołu. Nawet z najlepszą wolą na świecie (i najlepszą listą kontrolną sprzątania biura) pracownicy przeoczają pewne sekretne miejsca. Obszary zostają całkowicie zapomniane – prawdopodobnie do dnia przeprowadzki do innego biura.

W biurze jest wiele miejsc, których wszyscy zapominają o sprzątaniu – i kilka, które wszyscy mają nadzieję, że po prostu znikną, jeśli je zignorują! Oto niektóre z najbardziej pominiętych miejsc w biurze.

Miejsca w biurze najmniej podatne na sprzątanie.

Pod i za koszami

Pojemniki biurowe szybko się zapełniają, ale poza wymienianiem nowej wkładki na śmieci kilka razy w tygodniu, nie poświęca się im zbyt wiele uwagi. Następnym razem, gdy wyrzucisz torebkę herbaty lub skórkę od banana, spójrz na ścianę za koszem, a jeśli masz odwagę, spójrz na podłogę pod nim!

Gaśnica

Ten sprzęt powinien być sprawdzany i serwisowany raz w roku i to jest oczywiste. Nie jest on jednak uwzględniany w harmonogramie sprzątania, a w naszej pracy widzieliśmy kilka bardzo zakurzony ów sprzęt.

Zakurzona gaśnica prawdopodobnie będzie działać tak samo dobrze, jak czysta w sytuacji awaryjnej, ale nie wpłynie zbyt pozytywnie na wygląd biura – więc zadbaj o to, aby zniknął z niej kilogram kurzu.

Przyciski i włączniki światła

Brudne włączniki światła i przyciski wind to powszechny widok w wielu biurach. Mogą sprawić, że czyste biuro będzie wyglądało na niechlujne i zaniedbane – a ten brud zawiera niepokojącą liczbę bakterii, które mnożą się na każdym kroku.

Drobne szczegóły mogą sprawić duże różnice. Ludzie wchodzą w bezpośrednią interakcję z przyciskami na kopiarkach, windach i włącznikach światła w Twoim biurze. Upewnienie się, że są czyste, zwiększa pozytywne wrażenia. Aha, i nie zapomnij odkurzyć górnej części włączników światła.

Zmywarka

Tak więc rozwiązałeś problem pełnego zlewu biurowego, kupując zmywarkę do swojego biura – Hurra!

Po użyciu dwa lub trzy razy dziennie przez kilka lat Twoje szklanki i kubki zaczynają wychodzić z wyraźnym, podobnym do oczka wodnego zapachem. A czasami przyczepiają się do nich małe drobinki piasku. Fuj.

Tak, Twoje biuro jest sprzątane, ale nie zapominaj, że zmywarki biurowe też muszą być czyszczone. Zwykle winowajcą jest niewielka część z siatki z odpływem, w której zbiera się resztki jedzenia – i z czasem może się zapełnić różnymi rzeczami. Poświęć mu trochę uwagi i raz na jakiś czas uruchom cykl samooczyszczania.

Odpowietrzniki i wyciągi

Kratki wentylacyjne i wloty wentylatorów wyciągowych mogą być naprawdę zakurzone, ponieważ przepływ powietrza kieruje cząsteczki kurzu bezpośrednio do nich. Nie spędzamy dużo czasu na oglądaniu tych części biura, ale mogą one przyczynić się do ogólnego zapylenia środowiska. Czasami może być trudno się do nich dostać, więc upewnij się, że masz cały potrzebny sprzęt do sprzątania – na przykład wysuwane miotły do ​​kurzu i drabiny.

Żaluzje

Żaluzje. Ich czyszczenie może być prawdziwym koszmarem! Każda osoba sprzątająca ma inne porady, jak czyścić rolety biurowe, w zależności od rodzaju rolet i ich wyposażenia. Jedyną ważną rzeczą jest to, że są regularnie odkurzane, aby później uniknąć jeszcze większej pracy.

Jeśli zauważysz, że żaluzje w twoim biurze są zakurzone (zwykle dlatego, że nikt nie chce ich czyścić) może to prowadzić do nawarstwienia się brudu, co na dłuższą metę wymaga znacznie głębszego czyszczenia.

Za i pod meblami biurowymi

Jednym z powodów, dla których komputery biurowe zbierają tak dużo kurzu, jest to, że trzyma się je pod biurkami, a nie na nich.

Meble biurowe tworzą naturalny przystanek dla kurzu, w którym przepływ powietrza jest ograniczony i cząsteczki mogą się osadzać.

Ważne jest, aby zwracać uwagę na obszary za i pod biurkami, szafkami z dokumentami, szufladami i maszynami biurowymi. Te większe obiekty ciężko jest przesunąć, co z czasem może tworzyć pułapki na kurz.

To co jest poza zasięgiem wzroku, zazwyczaj sprawia, że nie myślimy o tym – ale cały ten kurz może mieć negatywny wpływ na jakość powietrza i sprzęt biurowy, więc pamiętaj, aby dodać te obszary do swojego rutynowego sprzątania.

Skończyłeś z odkurzaniem? Czy odkurzacz wysysa z ciebie życie? W takim razie pozwól, aby firma sprzątająca Czysty Śląsk zrobiła to za Ciebie, aby uzyskać niezawodne sprzątanie biur w województwie Śląskim, które dociera do wszystkich trudno dostępnych miejsc. Skontaktuj się z nami, a my zajmiemy się Twoim biurem.