Jak szybko i bez smug umyć podłogę w biurze?

Sprzątanie biur Katowice

Twoje biuro wreszcie wygląda tak, jak tego chciałeś. Wypełnia je minimalizm, który ubrany jest w przytulne barwy i materiały. Na ścianach wreszcie zawisną zasłużone nagrody, a sala konferencyjna zostanie wyposażona w potężny stół, przy którym będziesz mógł wiele godzin pracy poświęcić na rozmowy. Wszystko jest dobrane ze smakiem, abyś Ty i pracownicy czuli się jak w domu. Nawet podłoga w każdym pomieszczeniu nie jest tam przypadkowa. Właśnie! Żywica epoksydowa, mikrocement, drewno, ceramika, gres… Jak się zająć tymi wszystkimi rodzajami podłóg, aby wyglądały one idealnie przez wiele lat?

Czy czyszczenie podłóg można wykonać uniwersalnym środkiem?

Jeśli chciałeś pójść na łatwiznę i kupić pani Basi środek sprzątający, który przeznaczony jest do wszystkich podłóg, to już za jakiś czas możesz tego żałować. Chociaż to zależy, do jakich podłóg chcesz użyć wspomnianego środka. Na pewno nie sprawdzi się on podczas mycia podłóg drewnianych, posadzek przemysłowych czy posadzek betonowych. Środek uniwersalny zawiera dużą ilość detergentu czyszczącego, który niestety z czasem uszkadza i ściera wierzchnie warstwy posadzek, powodując, że staje się ona matowa i traci swoje właściwości.

Jak wygląda mycie posadzki przemysłowej i posadzki betonowej?

Posadzka przemysłowa to powierzchnia, która wykonana jest z żywicy epoksydowej. Z reguły dodane są do niej kruszywa lub ozdoby, które mają za zadanie tworzyć jej powierzchnię antypoślizgową. Posadzka przemysłowa to niezwykle trwała powłoka, która stanowi bezspoinową i trwałą całość. Jednak, by służyła Ci przez wiele lat, należy pamiętać o jej pielęgnacji. Również takie same zasady obowiązują, gdy wykonywane jest mycie posadzek betonowych. Właściwe mycie posadzek przedłuża ich żywotność.

Czym myć posadzki przemysłowe i betonowe? Czyszczenie posadzek Katowice

W biurze należy regularnie dbać o posadzki betonowe czy posadzki żywiczne dlatego do ich codziennej pielęgnacji najlepiej używać samej wody lub wody z odrobioną dedykowanego środka czyszczącego. Co jakiś czas natomiast należy wykonać czyszczenie posadzek wraz z impregnacją, a raz w roku gruntowne czyszczenie. O ile zapewne poradzisz sobie z codziennym czyszczeniem, tak dwa kolejne etapy pielęgnacji, lepiej zlecić profesjonalistom. Nasza firma sprzątająca oczywiście świadczy usługi czyszczenia posadzek przemysłowych i czyszczenie posadzek betonowych. Dlaczego warto, abyśmy to my zajęli się Twoją posadzką? Otóż dlatego, że posiadamy do tego odpowiedni sprzęt oraz środki. Niestety nawet najlepszy mop nie sprawdzi się, gdy w grę wchodzi gruntowne czyszczenie oraz konserwacja tak dużej i idealnie wykonanej podłogi. Mycie posadzek wykonujemy szybko, usuwając najcięższe zabrudzenia. Ponadto usługi sprzątania wykonamy szybko i wtedy, gdy nie będzie Twojej załogi już w biurze, a przy okazji możemy też wykonać mycie okien.

Mycie podłóg drewnianych i drewnopochodnych

Nie ważne, czy powierzchnię Twojej posadzki w biurze wypełniają panele, panele winylowe, czy lite drewniane deski. Ich pielęgnacja jest niezwykle istotna. Tym bardziej że po powierzchni Twojej nieskazitelnej podłogi będzie poruszało się dużo krzeseł na kółkach. Nawet jeśli kółka są wykonane z kauczuku, po pewnym czasie powierzchnia podłogi zaczyna się ścierać, tworząc odbarwioną, matową strukturę, która wymaga kosztownej regeneracji.

Czym należy myć powierzchnie drewniane i drewnopochodne? Pielęgnacja podłogi Katowice

W codziennym czyszczeniu podłóg drewnianych i drewnopochodnych istotną kwestią jest uważanie na ilość wody używanej do mycia podłóg. O ile panele winylowe stanowią wodoodporną powierzchnię, to panele laminowane czy lite drewno nie lubi dużej ilości wody i szybko ją absorbuje. Może to skutkować rozchodzeniem się pojedynczych desek, wybrzuszeniem ich w niektórych miejscach i po prostu zniszczeniem podłogi. Również dobór detergentu jest tu ważny. Dobrze sprawdzi się tu naturalny środek, który dodatkowo zaimpregnuje drewno lub laminat. Czynność tę można wykonać mopem z mikrofibry, który nie pozostawi smug lub wykonać maszynowe czyszczenie, które zapewni odpowiednie dozowanie wody. Jak się pewnie domyślasz, ten zakres prac możesz również zlecić nam, a my zapewnimy Ci profesjonalne mycie posadzek i podłóg w Twoim biurze.

Inne rodzaje posadzek w Twoim biurze w Katowicach

Mówiąc o innych posadzkach w przestrzeni biurowej, mam na myśli ceramikę i gres. Są to najpowszechniejsze okładziny podłóg, które spotykamy w biurach. Również stanowią one najmniej wymagające posadzki w czyszczeniu i pielęgnacji. Dzięki swojej strukturze i wypełnieniu przestrzeni pomiędzy nimi fugą tworzą wodoodporną strefę, która może być czyszczona wieloma środkami czyszczącymi.

Czym wykonać czyszczenie posadzek ceramicznych i gresowych?

Otóż czyszczenie posadzek gresowych i ceramicznych wykonuje się środkami, które w pożądany sposób będą pielęgnowały powierzchnię podłogi. Do matowych, strukturalnych kafli i gresu z powodzeniem możemy stosować gorącą wodę z dodatkiem odpowiedniego środka czyszczącego, a także urządzeń parowych. Powierzchni tych nie można nabłyszczać, ponieważ ich matowa struktura straci swoje właściwości. W przypadku fug sprawdzą się domowe sposoby jak soda oczyszczona i ocet. Choć w biurze mogą nie być idealnym rozwiązaniem ze względu na zapach i czas czyszczenia tak dużej powierzchni. Dlatego doskonałe będą tu dedykowane środki, które dodatkowo zabezpieczą fugi przed przywieraniem brudu.

Gres szkliwiony, płytki na wysoki połysk. Czy czyszczenie posadzki tego typu jest trudne?

Proces czyszczenia posadzki na wysoki połysk nie jest bardziej skomplikowany niż pielęgnacja tej matowej. Jednak jest on bardziej wymagający, ponieważ na powierzchni takiej podłogi mogą być widoczne mazy, a sama posadzka wymaga również nabłyszczania. Dlatego ważna jest tu precyzja mycia i czyszczenia. Do codziennej pielęgnacji można używać tylko ciepłej wody lub dodać do niej odrobinę dedykowanego środka. Wspomniane nabłyszczenie należy wykonać preparatami przeznaczonymi do tej czynności, a do polerowania idealnie nada się froterka.

Katowice sprzątanie biur. Firma sprzątająca pomocna w pielęgnacji Twoich podłóg.

Zadbanie o podłogi w biurze może okazać się wyzwaniem, gdy mamy do czynienia z dużą jej powierzchnią, a do tego często użytkowaną. Jednak istnieje idealne rozwiązanie, aby Twoja podłoga zawsze wyglądała, jak zaraz po wyjściu z biura wykonawców. Zadbamy o wszystkie rodzaje posadzek w Twoim biurze i o utrzymanie czystości w całym lokalu. Świadczymy usługi sprzątania, dbając o najmniejsze detale w Twoim biurze. Zajmiemy się idealnie gładką powierzchnią posadzek żywicznych, nienaganną strukturą posadzki kamiennej, czy tą wykonaną z gresu lub drewna. Oferując profesjonalne czyszczenie posadzek, zaopiekujemy się również tymi, które są już z Tobą od wiele lat i wykonamy przy tym kompleksowe sprzątanie Twojego biura.