Jak utrzymać biuro w czystości ?

Sprzątanie biur Katowice

Sprzątać każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej. 

Czyste i schludne biuro to niewątpliwie podstawowy warunek Twojej efektywnej pracy. Nikt przecież nie ma ochoty przychodzić do pracy i siadać do zakurzonego biurka, czy chodzić po klejącej się podłodze. Pracownicy na pewno docenią ład i porządek w firmie, w której pracują oraz będą Cię chwalić wśród swoich znajomych. Bo przecież wygląd biura świadczy tylko o Tobie i ma za zadanie zaprezentować Twoją firmę z jak najlepszej strony. Jak więc utrzymać biuro w ładzie i składzie ? Przeanalizujmy możliwie korzystne opcje dla Ciebie. Możliwości masz trzy:

Umówmy się, że nie masz ochoty przychodzić  do pracy dwie godziny wcześniej lub zostawać dwie godziny dłużej, żeby wycierać biurka wszystkich swoich pracowników z kurzu, odkurzać i myć podłogi i organizować do tego całego przedsięwzięcia środki czystości. Więc ten punkt pominiemy dla bezpieczeństwa i wygody nas wszystkich. 

Pani Krysia jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Taka osoba przyjdzie, przetrze szmatką, to co trzeba, umyje podłogę, sprzątnie toaletę, usunie kamień z czajnika i nawet zmyje zacieki na oknach z wczorajszego deszczu. Jak myślisz, ile czasu potrzebuje Pani Krysia, żeby całe Twoje biuro ? Godzina to chyba za mało, prawda ? A co z środkami czystości ? Chyba będziesz musiał jej kupić. A wynagrodzenie ? Chyba do ręki, po każdym sprzątaniu. Faktura będzie ? Na pewno nie. A wypierze wykładzinę ? Żartujesz ? Przecież to jej zajmie wieki, na tych kolanach. Przyjdzie codziennie ? Nic z tego, raz w tygodniu.
Jeśli masz małe biuro, to Pani Krysia jest dla Ciebie bardzo dobrą opcją, bo przecież wystarczy, że po wyjściu wszystkich pracowników, w każdą środę użyje swojego magicznego wózka z różnymi specyfikami i odświeży całe biuro.
A co jeśli masz duże biuro, kilkanaście stanowisk pracy, zaplecze socjalne i dwie toalety ?
W takim przypadku potrzebujesz usług kompleksowych i konkretnych. Najbardziej słuszną decyzją jest profesjonalna firma sprzątająca.
     Wiesz, jak to jest,kiedy kilkanaście osób każdego dnia, przewija się przez dużą powierzchnię, spędza tam minimum osiem godzin dziennie i praktycznie przenosi do biura swoje mieszkanie. Następstwem takiego funkcjonowania jest po prostu bałagan. Do tego trzy dni z rzędu pada deszcz, a Ty kupiłeś prawie białe kafle. Ściana z kwiatów, którą robiła Ci firma na zamówienie, zaczyna gubić liście, bo nikt nie ma czasu jej podlewać. Wtedy z pomocą przychodzi firma sprzątająca, która wyręczy Cię z wszelkich dodatkowych obowiązków, dotyczących sprzątania, a Ty będziesz mógł się skupić na pracy. 

Ofert firm sprzątających jest sporo, ale pamiętaj, żeby wybrać firmę, która świadczy kompleksowe usługi. Taka firma powinna oferować: 

Usługi sprzątające muszą być wykonywane certyfikowanymi środkami czystości oraz sprzętem z atestem. Z reguły takie firmy posiadają profesjonalne myjki ciśnieniowe i inne maszyny, dzięki czemu ich praca przebiega szybko i sprawnie, a Ty nie musisz udostępniać biura firmie sprzątającej na wiele godzin. Nie musimy Ci chyba przypominać, że powinna być zarejestrowaną działalnością i mieć możliwość wystawienia faktury. Dzięki takim aspektom będziesz miał czyste biuro, bardziej wydajnych pracowników i spokojną głowę.  Opcję, którą wybierzesz dla siebie, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Pamiętaj, żeby ułatwiać sobie życie, a nie je utrudniać. Dlatego wybieraj to, co przynosi Ci korzyści i uwalnia od zbędnych obowiązków. Czy to będzie samodzielne porządkowanie swojego biura. Czy to będzie osoba, która raz w tygodniu doprowadzi do ładu Twoje biuro. Czy też firma, która świadczy usługi sprzątające. Najważniejszy jest komfort Twojej pracy i Twoich pracowników, dzięki utrzymaniu stałego porządku w miejscu pracy.

Kompleksowe usługi sprzątające dla firm - Czysty Śląsk