Jak porządek w biurze wpływa na opinię o pracodawcy ?

Sprzątanie biur Katowice

Zadbaj o porządek w biurze.

Jak widzą Cię pracownicy ?

Zatrudniając osoby do swojego biura i przyjmując je na rozmowy kwalifikacyjne, myślisz o tym, żeby były odpowiednio dobrane na dane stanowisko i wypełniały powierzone zadania. Zapewne nigdy nie zastanawiasz się, co widzi i o czym myśli druga strona. Kwestie związane z kwalifikacjami dziś zostawmy, bo nie na ten temat jest ten artykuł.

Czy zastanawiałeś się kiedyś co myśli o Twoim biurze przyszły pracownik, a tym samym jak Cię postrzega ?

Weźmy dla przykładu kobietę, która przychodzi do Twojego biura w Katowicach na rozmowę kwalifikacyjną na godzinę 9 rano. Jest dobrze ubrana, ma na sobie strój biznesowy, jest on wyprasowany, kobieta ta ładnie pachnie i ma delikatny makijaż. Każdy, kto ją spotyka, postrzega ją jako osobę czystą, zadbaną i dbającą o swój wygląd i pewnie uważa, że przestrzeń wokół niej też jest uporządkowana.

A teraz spójrzmy, jak ona widzi Twoje biuro.
Wchodzi do holu Twojego biura, w nowoczesnym budynku i widzi podłogę, która nie była ani wczoraj, ani dzisiaj zamiatana. Na biurku recepcjonistki stoi kubek, w którym zostało jeszcze trochę kawy, a obok kilka dokumentów, które Ty masz podpisać.
Zapraszasz ją do swojego biura. Masz ładny garnitur, wyprasowaną koszulę i dobrze przystrzyżone włosy. Kandydatka siada na krzesło, które ma wytartą tapicerkę. Na Twoim biurku panuje chaos. Sterty papierów przekładasz z miejsca na miejsce. Pod dokumentami widoczne są ślady po kawie. Regały mają centymetr kurzu, bo przecież nie masz czasu ich posprzątać. Na Twoim monitorze widać odbite palce, a wykładzina była nieprana od pół roku… I można by tak wymieniać bez końca, co jest nieposprzątane w Twoim biurze.

Jak myślisz, co ta kobieta sobie pomyślała ? Ja uważam, że nawet jak zaproponujesz jej fajne stanowisko i dobrą pensję to ona, nie będzie chciała pracować w takich warunkach. To, że Ty dobrze wyglądasz, nie oznacza, że pracownicy będą Cię odbierać jako osobę czystą i poukładaną.

Tak, jak wygląda Twoje biuro, tak będzie odbierać Cię cała załoga.
Dlatego bardzo ważnym aspektem jest to, żeby porządek w Twoim biurze panował cały czas, a sprzątanie było wykonywane cyklicznie.

Kto może to za Ciebie zrobić ?

Nie, nie pracownicy. Najprostszym i najbardziej efektywnym rozwiązaniem będzie zamówienie profesjonalnej firmy sprzątającej, takiej jak Czysty Śląsk. Powodów jest wiele, ale najważniejszym z nich jest to, że dzięki tej firmie to nie Ty musisz pamiętać o zamówieniu usługi sprzątania biura. To oni będą pamiętać o tym, żeby zawsze o tej samej porze przyjść i sprzątnąć Twoje biuro.
Firma sprzątająca jest nieodzownym elementem Twojej firmy.

Jak widzisz, nie tylko Twój wygląd zewnętrzny świadczy o tym, jakim pracodawcą jesteś. Tutaj można przytoczyć przysłowie „Jak Cię widzą, tak Cię piszą”, a raczej „Jak widzą Twoje biuro, tak Cię piszą”. Czystość i porządek Twojego biura jest najważniejszy, ponieważ pierwsze co widzi potencjalny pracownik to wygląd biura. Dopiero potem widzi Ciebie i może z Tobą porozmawiać. Nie pozwól sobie na szarganie opinią o sobie i swoim biurze. Zacznij współpracę z firmą sprzątająca i bądź dumny ze swojego biura.