Czego oczekiwać od firmy sprzątającej ?

Sprzątanie firm Katowice

Firma sprzątająca

Na co zwrócić uwagę ?

Kiedy zdecydujesz się na współpracę z firmą sprzątającą, nasuwa się wiele pytań, o których niekoniecznie masz śmiałość pytać w czasie umawiania pierwszego sprzątania – na przykład biura, czy po remoncie. Każda szanująca się firma sprzątająca zrobi wszystko, żebyś był zadowolony z ich usług i często do nich wracał, a nawet podpisał z nimi umowę cyklicznego sprzątania.

Punktualność

Tak samo, jak od Ciebie na każdym kroku wymaga się, żebyś zawsze był na czas, tak Ty masz prawo wymagać, żeby firma sprzątająca zaczynała swoją pracę o wyznaczonej godzinie i również kończyła w ustalonym czasie.

Własne środki czystości

Firma sprzątająca musi, posiadać odpowiednie narzędzia do pracy. Nie mogą wymagać od Ciebie, żebyś kupił środki i im je udostępniał, bo nie po to wynajmujesz firmę do sprzątania !

Dokładność

To jest ważny punkt, ponieważ nie może być tak, że na przykład firma sprzątająca uporządkuje Twoje biuro, czy sprzątnie wyremontowane mieszkanie, a Ty znajdziesz pod szafkami kurz, czy niewyniesione śmieci za drzwiami.

Profesjonalizm

Każda firma, która sprząta, powinna posiadać w swoim wyposażeniu sprzęt, a nie zmiotkę i zwykłego mopa. Firma sprzątająca, która wie, jak pracować ma na swoim stanie wiele urządzeń, ułatwiających pracę.

Doświadczenie

Pamiętaj, że osoby, które będą sprzątać Twoje biuro, czy mieszkanie muszą znać się na swojej pracy. To nie mogą być osoby z przypadku, bo ryzykujesz zniszczeniem nawierzchni i innych przedmiotów, które mają być posprzątane.

Dyskrecja

Firma sprzątająca, którą wpuszczasz do mieszkania, biura, czy domu ma wykonać pracę, a nie rozpowiadać sąsiadom, jakich używasz kosmetyków lub jakie pamiątki przywozisz z wakacji.

Zespół

Profesjonaliści, którzy mają u Ciebie sprzątać, nie mogą stanowić jednoosobowej ekipy. Takim sposobem równie dobrze, mógłbyś sam posprzątać. Firma sprzątająca musi, składać się z kilku wyszkolonych osób, aby sprzątanie było przeprowadzone szybko i dokładnie.

Działalność gospodarcza

Kiedy zamawiasz sprzątanie swojego biura jednorazowo lub cyklicznie warto, zwrócić uwagę, aby firma sprzątająca była zarejestrowana. Dzięki temu będziesz mógł, otrzymać fakturę za wykonaną usługę. W przypadku, gdy nie potrzebujesz faktury, posiadanie działalności gospodarczej przez firmę sprzątającą, ułatwia Ci dochodzenie swojej prawdy w przypadku na przykład zniszczenia jakichkolwiek przedmiotów lub niewywiązania się z umowy.

Jak widzisz, jest kilka ważnych punktów, o których musisz pamiętać, aby usługa sprzątania była przeprowadzona tak, jak powinna. Nie bój się pytać i rozmawiać z przedstawicielami firmy sprzątającej. Dzięki temu będziesz miał jasny obraz sytuacji i unikniesz rozczarowań po wykonanej usłudze. Pamiętaj, że tacy ludzie są dla Ciebie i to Ty masz być zachwycony z wykonanej pracy. Jeśli zostaniesz zniechęcony raz to w Twoich oczach, usługi sprzątające będą owiane niechlubną opinią, a tego nie chciałaby żadna ze stron. Chodzi przecież o obopólne zadowolenie.

Firma sprzątająca Katowice